Kuş cıvıltılarıyla Yeni bir günün sabahına merhaba deyin. Ardından eşsiz Dağ ve Deniz manzarası eşliğinde kahvaltınızı yapabilirsiniz. Kahvaltı sonrası panaromik manzara eşliğinde bakir doğa yürüyüşü, bisiklet veya motor gezginleri için doğanın içinde sürüş keyfi.
İlçe merkezine 3 km, şehir merkezine 12 km mesafedeki otelimizden Ayder yaylası, Fırtına deresi, Uzungöl (60 km), Rize kalesi, Ziraat botanik çay bahçesi, Pileki mağarası (10km) ve bir çok turizm merkezine ulaşım rahatlıkla sağlanabilmektedir.

Rize Kalesi ve Zil Kale

Kent genelinde geçmişi Ortaçağ’a uzandığı düşünülen çok sayıda kale bulunur. Korunma, haberleşme, yeterli askeri kuvvet barındırmak için inşa edildikleri düşünülen benzer kale yapıları Doğu Karadeniz Bölgesi’nde Trabzon ve Giresun’da da görülmektedir. Yerleşim açısından stratejik konuma sahiptirler. Bu kalelerden Pazar İlçesi Yücehisar Köyü’ndeki Ciha Kale küçük bir yapı olup, ortasında birer gözetleme kulesine sahiptir. Yine Pazar’da küçük bir adacık üzerinde yer alan Kız Kalesi bu yapılardan kulesi olmadığı için ayrılır. Otelimizde konaklayarak bu etkinliklere katılıp tarihi yerleri gezip tadını çıkartabilirsiniz.

Kaçkar Dağları Milli Parkı ve Ayder Yaylası

Kaçkar Dağları Milli Parkı’nda kuş gözlemciliği yapabilir, parkın içinde gezi planlayabilirsiniz. Biraz uzak da olsa Ayder Yaylası’na gidebilir ve Ayder’deki kaplıcalarda şifa bulabilirsiniz. Kaçkar Dağları’nda kayak ve dağcılık yapabilirsiniz. Rize’de bulunan diğer yaylalarda doğa yürüyüşler yapabilir, piknik planlayabilir ve temiz hava ile yenilenebilirsiniz.

Milli Parka, Karadeniz Bölünmüş Sahil Yolunu kullanarak Çamlıhemşin üzerinden ulaşılmaktadır. Çamlıhemşin-Rize arası 62 km. Ayder-Çamlıhemşin arası ise 17 km. dir. Milli Parkın güney bölümüne ise Erzurum-Artvin Devlet Karayolunu kullanarak Yusufeli İlçesi, Sarıgöl Köyü, Altıparmak Köyü ve Yaylalar Köyü geçilerek ulaşılabilir.

Çamlıhemşin ve Fırtına Deresi

Çamlıhemşin’e gidebilirsiniz. Çamlıhemşin’e geldiğinizde Fırtına Deresi’nde doğa sporları yapabilirsiniz. Kano, rafting gibi sporlar için oldukça uygun bir yapısı var derenin. Yörede trekking, tırmanma ve avcılık da yapabilirsiniz. Çamlıhemşin merkezde yer alan tarihi evleri fotoğraflayabilirsiniz. Yaylalarda doğa yürüyüşleri ve bisiklet turu yapabilir, bol temiz hava alabilirsiniz. Eğer ağustos ayında Çamlıhemşin’deyseniz yaylalarda yapılan şenliklere katılabilirsiniz. Çamlıhemşin’e 15 dakikalık uzaklıkta.

Yaylalarda doğa yürüyüşleri ve bisiklet turu yapabilir, bol temiz hava alabilirsiniz. Eğer ağustos ayında Çamlıhemşin’deyseniz yaylalarda yapılan şenliklere katılabilirsiniz. Çamlıhemşin’e 15 dakikalık uzaklıkta.

Evvel Zaman Yöresel Yemek Ve Kültür Evi

Rize şehir merkezinde bulunan Evvel Zaman Kültür Evi Yöresel yemek sunumunun yanı sıra tarihi eser koleksiyonu ile de geçmişe ışık tutuyor 17 yılı aşkın işletme deneyimi ile 120 yıllık tarihi eski Rize evinde hizmet veren işletme Karadeniz’in ilk ve tek kültür belgeli işletmesidir.